Na dnevnom redu je bilo više tačaka. To su:
Mara/RCUB: Uvodna informacija o aktivnostima koje su predhodile prvom sastanku NMS grupe:
Objavljeno je da je:
Lider grupe: Slavko Gajin
Sekretar(ica) grupe: Mara Bukvić
Prisutni administratori popunili zahtev za izdavanje AMRES korisničkog identiteta. Otvoreni su im i podeljeni nalazi za pristup internim stranicama wikija, koji se ujedno mogu koristit i za pristup nekim AMRES korisničkim servisima.
Nalozi se preuzimaju lično.
Prisutni administratori su diskutovali o NMS u svojim institucijama, o pitanjima koja ih interesuju ili koja pokušavaju da reše, o NMS problemima zavisno od vrste interakcije sa krajnjim korisnicima.
Bogdan/Veterinarski: Nisu imali NMS, eksperimentisali sa Nagios, kako bi pratili rad i/ili ispadanje sviča iz svakodnavne rutine; havarije; i kako bi bili u mogućnosti da odgovore na pitanja koja ih muče. Smatraju da ista pitanja zanimaju 90% administratora, a to su:
Slavko/RCUB: Interesantno je da Nagios plagin-ovi mogu da se izvršavaju preko NMS-a ICmyNet.
Dušan/RCUB: Da bi se dobio odgovor na neka od postavljenih pitanja, šasije moraju podržavati Netflow. Netflow funkcionalnost postoji na velikim šasijama, a takvih ima malo u AMRESu. Ideja da se centralna instalacija na core svičevima iskoristi za analizu saobraćaja manjih institucija.
Diskusija o podršci za lokalne veze i krajnje korisnike pokazala je da su administratori u institucijama članicama nadležni do izlaza sa poslednjeg upravljivog sviča, ali ređe preuzimaju kontrolu i krajnjih računara. Podrazumeva se ingerencija nad serverima.
Marko/Hemijski: Pitanje upravljanja lokalnom mrežom sa privatnim adresama, kada se koristi NAT usled nedostatka IP adresnog prostora; kako NMS da se instalira u tom okruženju? Imaju potrebu mapiranje MAC adresa u username-ove.
Slavko/RCUB: Sledeća dokumenta planirati u formi Cookbook-a za različite scenarije korišćenja.
Saša/Učiteljski: Koriste Microsoft orjentisano okruženje, domen kontroler, .net framework i komercijalni NMS softver. NMS softver korisit 'on site' SQL bazu, vrši akviziciju i rezultate vraća na server. Razlikuju se dva moda:
Imaju 20 računara hardverski prilagođeih vPro okruženju (čip set, procesor, obično nov računar sa vPro funkcionalnošću).
Koriste izveštavanje sedmično 24/7 i obaveštavanje u realnom vremenu (podešeno na 1,2,3,10 ili 50 minuta) za kritične servise. Nadgleda se: WMI ili snmp op. servera, serverske aplikacije, ali ne i baze. Grupne stavke icmp (local subnet), remote desktop, remote registry, opseg, community. Policy moduli - kroz njih se definiše šta se prati. Definicija Policy modula može poslužiti za BDP preporuke
Bogdan/Veterinarski: da sva pitanja koja je naveo postavi na wiki.
Saša/Učiteljski: da uploduje na wiki testove koji opisuju Policy module.